Nie je to tak dávno, keď som si každý rok dávala zbytočné predsavzatie, že s prípravami na Vianoce začnem včas. Vždy som túžila po tom, aby som štedrovečerné menu a nákupný zoznam neplánovala v pokluse na cestách medzi pracovnými povinnosťami.

V mojich predstavách som najneskôr 15. decembra rozoslala vkusné vianočné priania priateľom a klientom. Potom som sa chcela, v štýlovej flanelke a s vlasmi vyčesanými v cope, ponoriť do predvianočného upratovania a pečenia. Chcela som vyskúšať recepty z prastarej kuchárskej knihy. V pozadí mali hrať vianočné koledy, rozvoniavať punč a mandarínky.

Realita bola taká, že tieto skvelé predstavy som nedokázala nikdy realizovať. 

Ani päťhodinová cesta cez pol Slovenska, k plným stolom, horám koláčom a jedla v rodičovskej špajzi nebola tak stresujúca ako moje chaotické vianočné prípravy.
—————————————————————————————————————
Víno na Vianoce?
NÁŠ TIP: Pesecká Leánka spod vulkánu SITNO 
Ľahké, svieže a rozmarné víno ku koláčikom, alebo len tak na raňajky
>>> Vyber si svoju Peseckú Leánku >>>
—————————————————————————————————————-

Okrem dvojhodinovej diskusie, čo budeme piecť a variť, sme s mojim mužom strávili ďalšie dve hodiny nakupovaním. Výsledok? V obchode nemali ani jediné vrecko hladkej, a už vôbec nie polohrubej múky! Ale čo teraz s tými šiestimi maslami a tridsiatimi vajcami, ktoré už máme? 

Skrátka, chýbal mi plán.

Nakoniec som sa to naučila, a stres a chaos v kuchyni som prekonala.

Pripravila som pre Vás vianočný ťahák vo forme e-booku, kde nájdete nielen 7 receptov na vianočné koláče,  ale aj nákupný zoznam a časový harmonogram.

Gurmán TAXI Vám ponúka limitovaný výber remeselných vín z konkrétnych vinohradov. Všetky vína pochádzajú z TEKOVA, z vinohradov ktoré sa rozprestierajú na južných svahoch Štiavnických vrchov a priľahlej Ipeľskej pahorkatiny. Vinič tu zapúšta svoje korene hlboko do sopečného podložia, ktoré stvoril v pradávnych časoch mohutný vulkán Sitno.